Zmiana w balansie: Leeroy Jenkins i Wygłodniały Sęp - Nowości - Hearthstone

Nowości

Data publikacji : 13.09.2014

Zmiana w balansie: Leeroy Jenkins i Wygłodniały Sęp

Na oficjalnym forum Hearthstone pojawił się wpis autorstwa Zeriyah, w którym Community Manager informuje o zmianach w balansie kart, które mają zostać wprowadzone jeszcze w tym miesiącu. Tym razem zmiany dotkną Leeroya Jenkinsa oraz Wygłodniałego Sępa. Poniżej znajdziecie tłumaczenie wpisu.

Zarówno przed jak i po wydaniu Klątwy Naxxramas: Przygody w Hearthstone, uważnie przyglądaliśmy się balansowi kart w grze. Po wielu przemyśleniach zdecydowaliśmy się na zmianę następujących kart - Leeroy Jenkins (Neutralna) oraz Wygłodniały Sęp [Starving Buzzard] (Łowca).

Następujące modyfikacje zostaną wprowadzone w nadchodzącej aktualizacji:

 • Leeroy Jenkins kosztuje 5 (a nie 4 jak dotychczas).
 • Wygłodniały Sęp kosztuje 5 (a nie 2 jak dotychczas) i ma teraz 3 Ataku oraz 2 Życia (a nie 2 Ataku i 1 Życia jak dotychczas)

Leeroy Jenkins tworzył strategię, która pozwalała na pokonanie przeciwnika w czasie jednej tury bez konieczności posiadania kart na planszy. Walka o kontrolę na niej oraz starcia między stronnikami sprawiają, że granie w Hearthstone jest bardziej interesujące i fajne, jednak otrzymanie ponad 20 obrażeń w czasie jednej tury nie jest zbyt dobre. Działo się to wtedy, kiedy Leeroy był używany w połączeniu z kartami takimi jak Nadmiar Mocy [Power Overwhelming], Beztwarzowy Manipulator [Faceless Manipulator], Zimna Krew [Cold Blood], Krok w cień [Shadowstep], Spuścić Psy [Unleash the Hounds] oraz wieloma innymi.

Liczba kart, którą Wygłodniały Sęp pozwalał na dobranie grającym Łowcą okazała się zbyt duża jak na tak niewielki koszt. Zmiana ta da przeciwnikom Łowcy więcej czasu na zareagowanie zarówno na tego stronnika, jak i na karty dobierane dzięki jego umiejętności.

Eksperckie karty, które są zmieniane będzie można odczarować za pełny koszt ich stworzenia przez ograniczony czas po dokonaniu aktualizacji. Obecnie planowany termin wprowadzenia zmian w balansie to 22 września.

Po wprowadzeniu tych zmian 22 września, nie będziemy dokonywać kolejnych modyfikacji kart między 22 września i turniejem Hearthstone World Championship na BlizzConie.

W dalszym ciągu będziemy wprowadzali zmiany w balansie w Hearthstone, jeśli uznamy, że są one niezbędne, aby zwiększyć różnorodność kart, które wykorzystuje się na wszystkich poziomach rozgrywek oraz to po, żeby Hearthstone był fajniejszą i bardziej interaktywną grą dla wszystkich.

Źródło: Battle.net

Komentarz (5)

 • z tym sępem to trochę pojechali, mogli zrobić limit dobieranych kart na 2.
  a LJ w końcu!
  ~VeR
  2014/09/13 14:44
 • "Po wprowadzeniu tych zmian 22 września, będziemy dokonywać kolejnych modyfikacji kart między 22 września i turniejem Hearthstone World Championship na BlizzConie."
  Po angielsku jest "After these balance changes go live on September 22nd, we will not be making additional card changes between September 22nd and the Hearthstone World Championship at BlizzCon."
  zabrakło not...
  ~Cumeel
  2014/09/14 16:59
 • ~Cumeel: dzięki serdeczne za zwrócenie uwagi.
  ~Sigmar
  Battlenet Network
  2014/09/16 13:33
 • głupio zy tym sempem
  ~gajowy
  2014/09/18 22:39
 • Wiadomo do kiedy leeroy bedzie w skupie za 1600 pyłu?
  ~qmbaya2
  2014/09/23 21:16

Pozostałe nowości